Cildiye (Dermatoloji)

Dermatoloji

Dermatoloji kliniğimizde verilen hizmetler:

· Deri ve Saç hastalıklarının tedavisi 
· Akne tedavisi
· Sedef Hastalığı (Psoriasis) Tedavisi
· Vitiligo tedavisi
· Siğil tedavisi
· Benlerin kontrol ve takibi
· Cinsel yolla bulaşan hastalıklar tedavisi
· Allerji testleri 
· Kriyoterapi
· Koterizasyon
· Dermatoskopi

 Kozmetik uygulamalar 

· Lazer Epilasyon
· Botox (Kırışıklık ve Terleme Tedavisinde)
· Dolgu uygulamaları (Hyaluronik asit ile)
· Saç mezoterapisi
· Yüz mezoterapisi ve mezolift
· Kimyasal peeling
· PRP (Saç ve Cilt için)
· Derma Roller 
· Cilt Bakımı
 

Dermatolojide LAZER Dönemi..

Dermatolojideki  teknolojik gelişmelerden en önemlisi olan lazer polikliniğimizde kullanılmaktadır. Lazer; istenmeyen tüylerin giderilmesinde, damarsal lezyonların, varis ve ince damarların yok edilmesinde, leke, kırışıklık ve dövmelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Lazerin değişik dalga boylarında birçok tipi bulunmaktadır. 
 
ALLERJİ TESTLERİ
Ürtiker ve atopik ekzeması olanlarda prick test, kontakt ekzeması olan hastalarda patch (yama) test yapılarak allerjen maddelerin tespiti yapılmaktadır. 
 
CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR
Sifilis (frengi), genital herpes, şankroid, gonore, AİDS
 
CİLT HASTALIKLARI
Ekzemalar (atopik ekzema, nummuler ekzema, dishidrotik ekzema, kontakt ekzema, el ekzeması, bez bölgesi ekzeması, seboreik ekzema), sedef hastalığı, yanıklar (güneş yanıklar, diğer yanıklar) ve donmalar, isilik, nasır, ilaç döküntüleri, ürtiker, mantar hastalıkları (saç, tırnak, gövde tutulumu ve tinea versicolor), behçet hastalığı, hirsutizm (kıllanma), liken planus, pityriazis rosea (gül hastalığı), akne vulgaris, akne rozase, deri tüberkülozu, lepra (cüzzam), uçuk, zona, bitlenme, uyuz, büllü hastalıklar, genodermatozlar, siğiller, deri kanserleri (BCC, SCC, malign melanom) teşhis ve tedavisi
 
KOTERİZASYON VE KRİYOTERAPİ
Elektrokoter veya kriyo ile uygun bölgedeki
• Siğil (verruka) 
• Aktinik keratoz 
• Seboreik keratoz 
• Fibroepitelyal polip (et beni)gibi lezyonlar yok edilmektedir. 
 
DERMATOSKOPİ
Nevüs ve cilt kanserlerinin değerlendirilmsi ve takibinde kullanılır.
 
BOTOX
Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde  ve koltuk altı el ve ayakların aşırı terlemesinin durdurulmasında kullanılır
 
DOLGU UYGULAMALARI
Yüzdeki yaşlanmaya ve zayıflamaya bağlı oluşan çöküntülerin ve gevşemelerin giderilmesinde ve ayrıca ince dudakların dolgunlaştırılmasında kullanılır.
 
SAÇ MEZOTERAPİSİ
Saç dökülmelerinin önlenmesinde ve tekrar geri çıkmasına yardımcı olarak hazır vitamin karşımlarının özel iğnelerle saçlı deriye enjeksiyon yoluyla uygulanmasıyla yapılır
 
YÜZ MEZOTERAPİSİ VE MEZOLİFT
Yüzdeki kırışıklıklaın ve sarkmaların iyileştirilmesine yardımcı olarak yüze vitamin ve bunun için özel dolgularınspesifik iğne ve tekniklerle yüze enjeksiyonudur.
 
KİMYASAL PEELİNG
Kullanılan değişik konsantrasyondaki AHA (alfa hidroksi asit) veya glikolik asitli  solüsyonlar ile yüzdeki akne sonrası izlerin, ince kırışıklıkların ve ve doğum lekesi gibi kehverengi lekelerin tedavisi yapılmaktadır
 
PRP
Platelet yönünden zengin plazma anlamında PRP, bir kişiden alınan az miktarda kanın bir seperasyon sistemi yardımı ile bileşenlerine ayrıştırılması sonucu platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri ve stokin adı verilen hücrelerin yer aldığı tabakasının konsantre halde tekrar aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.
Plateletten zengin plazma uygulaması herhangi bir durumdan dolayı hasar gören dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.
Kliniğimizde özellikle yüz boyun ve el gibi yerlerin yaşlanmasını önlemek oluşan hasar ve kırışıklıkları geri döndürmeye yardımcı olabilmek ve saç dökülmelerinin önlenmesi ve tekrar çıkmasına olanak sağlamak amacıyla yapılmaktadır