Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Kadın Doğum Kliniğimizde verilen hizmetler: 
 
365 gün 24 saat uzman hekim kadrosu 
Gebelik takibi
Yüksek riskli gebelik takibi
Ultrasonografi, doppler ve kardiyotografi 
Menopoz 
İnfertilite (kısırlık) 
Hormon analizleri 
Meme hastalıkları 
Kadın hastalıkları takip ve tedavileri 
Modern yöntemlerle jinekolojik ameliyatlar (laparoskopi, histeroskopi, histerektomi, stress inkontinans, myom, over kisti, dış gebelik, plastik ameliyatlar...) 
 
Kadına ‘özel’ yaklaşımlar
Kadın-Doğum klinik kadrosu, uzmanlıklarını hastanemiz bünyesindeki yüksek teknoloji ürünü cihazlarla birleştirerek kadınları ilgilendiren tüm problemlere çözüm buluyor. Tümü bayan personelden oluşan jinekoloji kliniği ve doğum kliniği kadrosu; adet problemlerinden infertilite (kısırlık) tedavisine, kadın hastalıklarından meme hastalıklarına, menopoz sorunlarından kanser taramasına dek tüm konularda başarılı uygulamalarla hizmet veriyorlar. Rutin kadın-doğum kliniğinde ultrasonla gebelik takibi, riskli gebelik takibi, gebe kalma problemi olan çiftlerde yumurtlama takibi, hormon analizleri gerçekleştirilir. Çocuk sahibi olmak isteyip de gebe kalamayan bayanlar için gerekli tetkikler istenir. 
İnfertilite (kısırlık) araştırmalarında gerekli tetkiklerin titizlikle yapılıp sorunun saptanmasının ardından uygun tedavi metodu uygulanır. Gereken durumlarda inseminasyon (aşılama) yöntemi ile hastanın anne olması sağlanır. Ayrıca doğum öncesi izleme ve bakımın hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından öneminin bilincinde olan hastanemiz özellikle riskli gebeliklerin yakından izlenmesi konusunda titizlikle çalışır. 
Vatan Hastanesi olarak hayata yeni bir can getirmenin ciddi sorumluluğu ile tam donanımlı 2 adet modern Doğumhanede anne adaylarına hizmet verilir. Hastanemizde anne adayları, doğumun tam olarak başladığı ana dek  yakınları ile beraber- tek kişilik ağrı odalarında, sakin bir ortamda dinlendirilir ve sürekli olarak kontrol altında tutulurlar. İsteğe göre epidural veya spinal anestezi yöntemleri ile bebek ve anne açısından tamamen güvenli olarak, doğumun ağrısız şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Ayrıca doğum öncesi ve esnasında bebeğin kalp atışlarının tokokardiyografi cihazı ile denetlenir.ayrıca hastanemizde ur(miyom),rahim(histeretemi),over kıstleri(yumurtalık kistleri),idrar kaçırma,idrar torbası sarkmaları gibi jinekolojık operasyonlarda yapılmaktadır.